Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Výlety

ITÁLIE > Bibione

I v letošní sezóně nabízíme organizované autobusové výlety s českým průvodcem. Každé místo, které naletnete v naší nabídce, má zcela odlišný charakter a je něčím jiným zajímavé. Výlety jsou uskutečňovány v termínech dle aktuálního rozpisu výletů.

BENÁTKY

Celodenní výlet autobusem do Punta Sabbioni a lodí podél pobřeží do Benátek, dvouhodinová procházka s českým průvodcem historickými uličkami k mostu Rialto, hlavní benátskou obchodní trasou od sochy Goldoniho až k Náměstí sv. Marka. Dále prohlídka slavné baziliky nebo Dóžecího paláce, prohlídka pokračuje dál kolem Mostu vzdechů po nábřeží k lodi. Návrat lodí do Punta Sabbioni. Benátky jsou hlavním městem severoitalské oblasti Benátksko, v minulosti byly námořní a obchodní velmocí a střediskem sklářství. Hlavní ulice města nahrazuje asi 100 vodních kanálů, ve městě naleznete více než 400 kamených mostů (nejznámějším je Ponde di Rialto) a několik tisíc domů stojících na dubových kůlech. Doprava po městě je možná v motorových člunech, turisté si mohou uží projížďku gondolou.
Od sezony 2022 vstoupilo vplatnost
vstupné do Benátek ve výši 3 až 10 eur v závislosti na ročním období a na počtu návštěvníků. Platba by měla probíhat přes turnikety při vstupu do města.

BENÁTSKÉ OSTROVY + NÁMĚSTÍ SV. MARKA

Výlet autobusem do přístavu Punta Sabbioni a dále lodí na ostrovy Murano (centrum sklářského průmyslu, muzeum skla, architektonický skvost Basilica dei Santi Maria e Donato), Burano (barevné fasády rybářských domků, umělecké krajky, vysoká šikmá věž,) a Torcello (jedno z původních sídel Benátčanů, v současné době velmi málo osídlený, významná katedrála). Ostrovy nabízejí nejen romantickou atmosféru, ale i pohled na umělecká řemesla.
Na závěr navštívíte slavné
Náměstí sv. Marka v Benátkách, které je zároveň hlavním náměstím Benátek a místem, kam míří kroky všech turistů. Nachází se zde hned několik nejvýznamnějších památek - v čele se Bazilikou svatého Marka, která je jedinečným zachovaným případem byzatnské architektury). Hned vedle bazili stojící Dóžecího paláce, který zase patří k nejvýhnamnějším památkám gotické architektury v Itáli. Dále je zde k vidění známá Zvonice svatého marka, Hodinová věž, nejstarší italská kavárna Caffé Florian (zal. 1720) a další.
Od letošní sezony vstoupilo vplatnost vstupné do Benátek ve výši 3 až 10 eur v závislosti na ročním období a na počtu návštěvníků. Platba by měla probíhat přes turnikety při vstupu do města.

VERONA

Celodenní výlet do „města milenců“ ležícího u jezera Lago di Garda, proslaveného shakespearovskou tragédií Romeo a Julie (palác Capuletů s balkonem, Juliina hrobka).

Verona je město v severní Itálii, s dávnou historií a množstvím památek z různých historickcýh období. Město bylo osídleno již v pravěku, kolem rou 1100 město profitovala především z obchodu a hedvábnictví.

Od roku 2000 je historické centrum města zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Mezi významné památky patři
Aréna, Scaligherský hrad, Arco dei Gavi, Porta Borsari, Porta Leoni, Kamenný most, pozůstatky římského divadla, Dóm, chrám Sv. Zena, náměstí v místech římského fóra a mnohé další.

TERST + MIRAMARE + AQUILEA

Celodenní autobusový výlet s návštěvou staré části Terstu, který je přístavním městem v Jadraském moři, ležícím přímo u slovinské hranice. Významným přístavem byl již v dobách Rakouské monarchie. V současné době je jedním z nejbohatších italských měst a kvalitním místem pro život. Velkého významu se zde těší loděnice, telekomunikační firmy a sídlí zde i několik kávových koncernů, z nichž nejznámější je Illy. Mezi významné památky se řadí římský amfiteátr, Richardův oblouk, starý hrad, gotické kostely, a další památky.
Asi 7 km od Terstu následuje návštěva
zámku Miramare s nádhernými zahradami a dendrologicky významným parkem. Zámek je spojen s mladším bratrem rakouského císaře Františka Josefa I - Maximiliánem. Zámek byl příležitostně využíván jaro rezidence členů širší rodiny Habsburků. V současné době je zzde muzeum.
Při zpáteční cestě zastávka v
Aquilei s památkami na římské období (fórum, římské náhrobky, základy staveb římského města říčního přístavu).

LAGUNA

Projížďka výletní lodí po lagunách mezi Bibione a Caorle (přístavy, typické rybářské chýše, panorama města Caorle), počínaje v přístavu Porto Baseleghe (Bibione Pineda). V nabídce je několik výletních plaveb:

  • Historická laguna Bibione a návštěva Isola della Madonina (délka 1 hodina, podél vnitřních kanálů mezi údolími laguny)
  • Exkurze po Bibione (délka cca 1 hodina, plavba podél vnitřních kanálů až do ústí řeky Tagliamento, prohlídka majáku, návrat po moři a podél pláže Bibione - Lido del Sole, Bibione Pineda).
  • Po stropách Ernesta Hemingwaye (délka cca 2 hodiny. Plavba mezi Bibione a Caorle, podél vnitřních kanálů, mezi údolími, po stopách Ernesta Hemingway v Brusse. Zpáteční cesta po moři podél Caorle a pláží v Brusse.)
  • Čtyřhodinová plavba v okolí Bibione (plavba po moři a lagunách podél vnitřních kanálů laguny až k ústí řeky Tagliamento. Návrat po moři podél pláže Bibione - Lido del Sole, Bibione Pineda, Valle Vecchia, ostrov Brussa).
  • Západ slunce v laguně Bibione (délka 1 hodina)

Při plavbě můžete pozorovat a fotografovat vodní svět a panenskou přírodu s typickým rostlinstvem a spoustou ptactva.


PORTOGRUARO

Dopolední výlet do nedalekého Portogruara, nazývaného také "Malé Benátky". Od nepaměti je místem s výbornými podmínkami pro život. Ve 12. století došlo k jeho povýšení na město. V současné době má asi 26 tisíc obyvatel a jedná se o město s regionálním významem.

Pěší procházka po historické malebné části centra, tradiční velký čtvrteční trh a návštěva velkého, dobře zásobeného nákupního centra. K hlavním atraktivitám patří gotické náměstí, radnice ze 13. století nebo historický mlýn v příjemném parku s funkčním mlýnským kolem.

Odpočínout a nasát atmosféru Benátska můžete v některé z místních taveren .

CAORLE

Oblíbené přímořské letovisko v oblasti Benátska, jehož historie sahá až do roku 40 př. n. l. Původně rybářský přístav, nyní turistické centrum s dlouhou písečnou pláží, které je rozděleno na několik částí.
Ubytovací zařízení pokračují dále za město až k Porto Santa Margareta, které je odděleno od Caorle řekou Livenzou.

Odpolední prohlídka historického městečka, kde největší zajímavostí je tzv. vytopený kostel
Santuario della Madonna dell´Angelo, k němuž se váže legenda o Madoně varující před zatopením města. Kostel je cílem poutníků, jeho klenba je vyzdobena freskami.

Největším uměleckým klenotem města je
Dóm s válcovitou zvonicí. Uvnitř se nachází několik významných obrazů, přidružené je muzeum.

PADOVA

Padova je severoitalské město v oblasti Benátsko a hlavním městem provincie Padova, ležící na řece Bacchiglione.
o příjezdu autobusem přímo do centra města následuje pěší procházka po nejznámějších středověkých památkách.
Světoznámá je jedna z prvních evropských univerzit z roku 1222, kde mimo jiné studoval i Galileo Galilei a přednášek Mikuláš Koperník. Padova je rovněž nazývána městem sv. Antonína, jehož památce je věnována bazilika s nádhernou vnitřní výzdobou. Dále bazilika sv. Justiny, Prato della Valle - jedno z nejznámějších náměstí světa, kaple Scrovegni s freskami zobrazující Kristův život, orloj na náměstí Piazza dei Signori a další. Procházku je ideální zakončit s šálkem vinikající italské kávy v některé z četných kaváren.
Jako univerzitní město s bohatou historií se liší svým charakterem jak od nedalekých jedinečných Benátek obchodníků a námořníků, tak i od Verony.

AQUILEA + GRADO

Návštěva dvou přilehlých historických městeček.
Grado je známé jako rybářsko-lázeňské město ležící na ostrově mezi lagunou a mořem. Bylo postaveno jako Aquileiské předměstí a mořské lázně. Původně rezidence a také rybářské středisko, v současné době je vyhledávaným dovolenkovým místem. Město

Aquilea
bylo založeno již starými Římany jako říční přístav na řece Natisone a její historie je velmí bohatá. Kromě pozůstatků římského období můžete obdivovat i basiliku P. Marie a svatých Hermagora a Fortunata, kde se nachází největší mozaiková podlaha ve střední Evropě.
Antické pozůstatky včetně patriarchální baziliky byly v roce 1998 zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Aquileia je i významnou
vinařsou oblastí, produkuje především kvalitní červená vína, za zmínku stojí autochtonní Refosco, které bylo známé již v římské době.

DOMŮ | PET-TOUR | TERMÁLNÍ LÁZNĚ | ITÁLIE | CHORVATSKO | POZNÁVACÍ ZÁJEZDY | STÁHNOUT | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku